BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Sudalyvauk šiaudinio namo statybose nemokamai!


Socialiniame tinkle Facebook yra įkurta “Molio, plaušmolio ir šiaudinių namų” grupė šiuo metu vienijanti per 1600 žmonių iš Lietuvos, kurie domisi tokio tipo pastatais. Grupės administratorius surinko duomenis apie šiuo metu statomus namus, kurių statyboje gali sudalyvauti kiekvienas norintis, nes tai NIEKO NEKAINUOJA! Statomų namų šeimininkams reikia talkos, o talkininkai gali nemokamai įgyti praktikos. Galime padėti vieni kitiems. Čia perspausdinu laišką su duomenimis kur kas ir ką statosi.

Norėdami prisijungti prie minėtos grupės spauskite čia.

Almanto laiškas:

Sveiki, mielieji. Kaip ir žadėjau, siunčiu surinktą informaciją su kontaktais, ypač tiems, kas norėtų prisidėti prie namelių kūrybos. Tikiuosi, kam nors tai bus naudinga, turėsim ir talkos, ir naujų pažinčių, ir naujų gerų idėjų.

Indrė ir Ramūnas Aušrotai nori pakviesti visus geros širdies ir valios žmones į savo “Namelį prerijose”, o jei tiksliau “namelį pievoje” prie Gojaus kaimo, Trakų rajone, kur jauna šeima kaip kregždės lipdo mažą molinę pirtelę. Jei norite pakvėpuoti tyru kaimo oru, linksmai pasimurkdyti molyje ir palikti savo kojos ar rankos pėdsaką pirties sienoje, o vakarais, nusiprausus ežere dulkes, ant didžiulio ekrano pasimėgauti kinu atvirame ore (repertuaras pagal Jūsų pageidavimus, galėsite rinktis iš trijų su puse tūkstančio gerų filmų), kviečiame pas mus į svečius. Taip pat galėsite apžiūrėti pirmąją Lietuvoje japonoškos keramikos krosnį - anagamą, išsikepti savo duoną moliname duonkepyje. Laukiame tiek molinių namų statybos entuzuastų, tiek ir tų, kurie apie molinių namų statybą girdi pirmą kartą.
Mūsų kontaktai: Ramūnas (tel. 8-612-86005), Indrė (tel. 8-61510757)

Artūras ir Livija rašo:
“statome moline pirti vienkiemyje netoli Alytaus. Dabar. Iki liepos 18 d. busime kiekviena diena, veliau - savaitgaliais.
Naudojame max technologiju - klojinius, molio mase maisome naudojant traktoriaus freza.
Talka visada praverstu :) Darbai - nesioti paruosta molio mase ir kresti i klojinius, sutrombuoti. Veliau dengsime zoles stoga.
Nakvyne: darzineje ant sieno (antklodziu keletas butu) arba savo atsiveztose palapinese. Prausimuisi yra dusas (vanduo sildomas saules). Tvenkinys maudynems.
Tel. +370 694 15881 Livija
+370 687 45366 Arturas
Koordinates: http://maps.google.com/maps?f=q&source=s_q&hl=en&geocode&q=alytus&sll=54.395428%2C24.046782&sspn=0.06566%2C0.189342&g=alytus&ie=UTF8&hq&hnear=Alytus+County%2C+Alytus+Region%2C+Lithuania&ll=54.466954%2C24.085706&spn=0.002048%2C0.005917&t=h&z=18
Aciu.”

VIDAS:
“statau siaudini gyvenama nama,siuo metu daromas karkasas.Tikiuosi liepos pabaigoje siltinti siaudais ir dengti nendremis stoga.Po to -siaudu sienos,tinkavimas.Siek tiek patirties turiu, kuria mielai pasidalinciau su kitais. Namas ŠIAULIŲ rajone.
Tel.868851465 Vidas”

TOMAS ANDRIJAUSKAS:
Žemaitijoje už Kražių turiu sodybą, kurioje yra molinis nedegtų plytų namas. Namas tinkuotas moliu, vietomis tinka reikia keisti.
Esant galimybei mielai sudalyvaučiau talkoj (Šiaulių, Kelmės, Joniškio rajonuose). Domina ekologiškos statybos technologijos, šiuo klausimu patyrusiu žmonių patirtis. :)
Tomas Andrijauskas
tel. 865685837 el.paštas laiskastomui@gmail.com, Šiauliai.

JURGITA Ž. rašo: siuo metu mes su vyru kaip tik statomes namuka netoli Vilniaus, sodu bendrijoj, nuo Vilniaus Moletu kryptimi. Yra padarytas karkasas, uždengtas stogas, sudėti langai, durys, šiuo metu ruošiam pirmo aukšto grindis ir kai tik baigsim ruošti, vešim šiaudus ir pradėsim kimšti. Greitu metu turesim jau pradeti kimsti siaudus, todel mielai visų lauktume :-) Taip pat butu tikrai idomu sudalyvauti pas ka nors talkose, pabendraut, padeti ir tuo paciu pasimokyti kaip tai daroma, taip pat. O ir pas save Jurgita, email jurgita_z@yahoo.com, tel 865998009

ROČKIUOSE (kuriamoje žaliavalgių ekogyvenvietėje) statomas plaušmolinis pirties ir bendruomenės pastatas. Visi norintys padėti gali atvažiuoti į pagalbą maždaug nuo liepos antros pusės. Kontaktai - DARIUS, mob. 867005560. Alytaus rajonas.

LAIMIS ŽMUIDA kuriasi Ukmergės rajone ir kviečia žmones į talką. Statomas šiaudinis karkasinis namelis su gyvu samanų stogu. Nakvynė gretimoje sodyboje arba palapinėje, yra tvenkinėlis maudymuisi. Dėl laiko ir kitų detalių reikėtų tartis telefonu 860836477 (ten ryšio mažoka, tad gali prireikti ir sms žinutės, jei nepasiekiamas tuo metu)

O visai šalia jo kuriuosi ir aš - ALMANTAS. Bus šiaudinis nedidukas nameliukas. Liepos antroje pusėje ręsim visą karkasą, dengsim stogą, rugpjūtį kišim kitkas į sienas, kurias tinkuosim, eksperimentuosim, stogą pjuvenom kimšim, pilsim-pluksim aslą. Kas turite noro, patirties, entuziazmo - visada esate visi laukiami. Nakvynė ten pat, kur ir Laimis arba savo palapinėje, maudynės jo tvenkinukyje arba Šventosios upėje :) Per statybas būsiu pasiekiamas telefonu 866288220. Vietos radimui galim atetiti pastitikti.

NEMOKAMAS SEMINARAS Molėtų rajone. Tadas Lomanas rašo:
Aš pasitariau ir nusprendžiau :) Plaušmolio statybos stovykla-seminaras pas mane sodyboje vyks 2010-08-06\22 (dvi savaites + vienas savaitgalis atvykimui), stovykla nemokama (kainuos tik maistas - dvi savaitės iki 50 Lt). Registracijos nėra, tai reiškia, kad atvykti gali visi norintys ir bet kada, taip pat ir išvykti. Stovyklos/seminaro programa bus koreguojama ir kuriama nuolatos atsižvelgiant į dalyvių pageidavimus. Dalyvių amžius, religinė ir seksualinė orientacija, šeimyninė bei socialinė padėtis neribojama :) Gyvenimo sąlygos: atsivežti palapines, miegmaišius, mitybos inventorių, kas norės ir tilps, galės gyventi name ir daržinėje ant šieno.
Trumpai tiek :), iki susitikimo - Tadas :))
PLačiau apie jį ir vietos radimą: www.toltikkontaktai.blogas.lt

Antanas Jokubavičius: “Turiu nemažai statybiškos patirties ir noro patalkininkauti. Ypač, jei kur nors nelabai toli. Tel.8 652 76688, http://aistis.eu/ Telšiai.”

Vilma D. rašo: “Ieškau bendraminčių ir verslo partnerių kaimo turizmo sodybai iš molinukų-šiaudinukų įrengti. Sklypas sodybai jau yra. Galbūt pastatyti porą molinukų-šiaudinukų ir įkurti poilsio būstą, t.y. tokią vietą, kur galima būtų atvažiuoti pabėgus nuo viso triukšmo ir pabūti vienam su pačiu savimi ir gamta. Rašyti Skype: vilmadzuke, e.paštu: danauskiene@gmail.com.

Na ir pabaigai, norėdamas pasidalinti daugeliui aktualiu reiškiniu, kviečiu atrasti ekologiškiausią maisto auginimą būdą, kuriuo domiuosi: gamtinės žemdirbystės. Manau, kad tai darosi vis aktualiau kiekvienam Lietuvos gyventojui, jog ne tik gyventume eko būste, bet ir mokėtume užsiauginti savo sveiko maisto su mažiausiai pastangų ir gauti didžiausius derlius. Tai įmanoma :) Vyksta puikūs seminarai. Naujienos grupėje: http://www.facebook.com/pages/Gamtine-zemdirbyste/120661037976358,
tinkalalpis: www.gerazemdirbyste.lt.

Tai tiek trumpai apie šios vasaros veiksmą.

Bendraukim ir bendradarbiaukim :)
Sėkmės Jums ir gražių vasaros dienų!
Almantas R.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (8)

 1. zhaltys:

  o kur dingo ta feisbuko grupė? taip buvo gera paskaitinėt, nuotraukas pažiūrėt?

 2. darius:

  sveiki, gal Lietuvoje yra bendruomene, turinti sklypa moliniu namu statybai.prisijungciau jega ir finansais,nes pats noriu tokio namo

 3. as isivaizduoju kad sis zaidimas bus smagus bet tik tai isivaizduoju nors dar nei karto nezaidus.

 4. man atrodo kad man sis zaidimas patiks

 5. man atrodo kad sis zaidim kuku nes neisijungia

 6. DIANA:

  Laba diena P.Dariau turiu sklypa Traku raj.Gojaus kaime puiki vieta parduodu tikrai simboline
  kaina. siame kaimelyje jau yra pastatyti nameliai is molio Jai sudomintu skambinkite Tel 861014876

 7. domina seminarai, galeciau prisijungti dekoravimu sienu meniniu, visa informacija susijusi su molinikais-siaudinukais domina;) galiu patalkinti dekoruojant sienas;) Simona 860071775

 8. bus kitkų -bus ir namas
  ieškau kitkų netoli kauno

Rašyti komentarą