BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Šiaudų namas: sveikas, šiltas ir pigus

Sintetinės medžiagos, naudojamos šiuolaikinių namų statybai,
sukelia vadinamąjį nesveiko namo sindromą, provokuojantį daugelio ligų
atsiradimą. Todėl vis daugiau žmonių renkasi iš natūralių medžiagų
pastatytus namus.

Aukštos civilizacijos pasaulio šalyse vis daugiau namų pastatoma iš šiaudų. Keletas šiaudinių namų jau stovi ir Lietuvoje.

Visą Daivos BARONIENĖS straipsnį skaitykite “Lietuvos žiniose” arba alfa.lt portale.

Rodyk draugams

Komentarai (6)

 1. Norėjau paklaust tokio dalyko - gal netyčia turit kokios nors informacijos apie pastatų šiltinimą šiaudais? Buvau radęs vieną straipsnelį, bet tokį daugiau pasvarstymų tipo, nieko konkretaus. Įdomu, ar yra išmąstyta kokia technologija medinių pastatų šiltinimui…
  O tas straipsnis, tai nėra pats stipriausias. Parašė žurnalistė, kad statinio siena negali būti ilgesnė, nei 6 metrai, bet nepaminėjo, kad kalba čia apie bekarkasę konstrukciją eina. Nieko apie tai negirdėjęs žmogus dėl tokio trūkumo visą statybos būdą iškart nurašyti gali, net nebesigilindamas…

 2. Laimis Žmuida:

  Ačiū labai už pataisymą to straipsnio, žurnalistai dažnai prirašo nesąmonių, gerai, kad yra taisytojų.

  Mūrinį namą ar rąstinį galima apšiltinti šiaudais iš išorės. Tačiau reikia statyti aplink 50 centimetrų pločio pamatus naujai sienai ir stogą prailginti. Patogumo dėlei turbūt ir langus bei duris reikės išimti ir įmontuoti į naują sieną.

  Jei apsimoka tokius pertvarkymus daryti, tai tada galima pamėginti. Galima tada pasikviesti konsultantą į vietą, kad patartų ar tikrai apsimoka tai daryti ar lengviau yra nugriauti namą ir pastatyti naują - šiaudinį.

  O kokios dar informacijos trūksta?

 3. Mantas:

  Sveiki. Ir man užkliuvo žurnalistės straipsnis: bandymais nustatyta, jog dvi valandas atlaiko tiesioginę ugnį, o ne pusantros, kaip kad ji minėjo. Ir pabaigoje keistai nuskambėjo, jog p. Surkus nesusidūręs su grindiniu šildymu, ir nieko nebuvo užsiminta, jog būtent jo pastatytuose namuose yra toks šildymo būdas, kuris greičiausiai ir yra pats optimaliausias…
  Na būna kad praklauso šį bei tą, ka padarysi :)
  O dabar aš užduosiu klausimuką, kurio nebespėjau užduot per ekskursiją Dievogaloje. Ant ko karkasas statosi? Ar ant pamato tiesiai, ar ant tos medinės konstrukcijos ant kurios dedasi šiaudai. Gal būtų galima pamatyt kur nors mazgų?
  Iš anksto dėkui.

 4. Laimis Žmuida:

  Karkasas statosi ant tos medinės konstrukcijos, kur dedasi šiaudai. Būtent šiuos mazgus galite pamatyti čia:
  http://www.technologijos.lt/n/straipsnis?name=straipsnis-1589&t=&l=0

 5. Sveiki, norejau paklausti kaip yra su siaudinio namo projektu, ar jis turi buti specialiai projektuojamas remiantis tuo kad namas bus apsiltintas siaudais ar galima pirkti patikusi projekta vadinama “kortoniniu” ir statyti padarant plane keleta smulkiu pakeitimu. jei namas liks pagal projekta toks pats tik stogo ir sienu apsiltinimui bus panaudoti siaudai vietoj iprastiniu apsiltinimo medziagu, na ir plius kad sienos bus tinkuotos ir storesnes…..
  dekui uz atsakymus.

 6. Audrius:

  Sveiki. Noreciau paklausti. Jei noriu statyti zidini namui apsildyti. Bet namo stogas tai siaudinis arba nendrinis. Nekils gaisro pavojus?

Rašyti komentarą