BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Šiaudų namai parodoje “Ką pasėsi… 2008″

Dar nepranešiau, bet šiaudinių namų statytojai ir propaguotojai gruodžio pabaigoje susibūrė į organizaciją, kuri vadinasi “Šiaudinių namų statytojų asociacija“. Asociacija balandžio 3-5 dienomis dalyvavo LŽŪU parodoje su originaliu šiaudinio namo maketu. Maketas padarytas iš trijų skydinių šiaudinių sienų ir lengvo peršviečiamo stogo. Namelis gali būti išrinktas detalėmis, sukrautas į priekabą ir pervežtas į kitą vietą. Vieną tokio namelio sieną turi nešti šešiese. Maketas paruoštas tinkavimui, tačiau netinkuotas, kad matytųsi pagrindinė statybinė medžiaga - šiaudai. Šiaudinių namų statytojai norėjo pademonstruoti, kad šiaudus tikrai galima sudėti į medinį karkasą ir, kad siena išeina labai tvirta ir tokie namai negriūna (priešingai nei paminėta pasakoje apie tris paršiukus). Iš šiaudų ryšulių galima pastatyti tvirtą, saugų ir pasižymintį geromis šilumos ir garso izoliacinėmis savybėmis.

Prie maketo nuolatos būriavosi parodos lankytojai.

Rodyk draugams

Komentarai (4)

 1. Andrius:

  Tai knyga jau išleista? Kur ją galima isigyti Klaipėdos krašte?

 2. Anonymous:

  Ar Jusų "Trijų paršiukų" asociacijoje yra architektas kuris užsiminėja šiaudinių namų projektavimu, ar užtenka paprasto architekto išmanančio karkasinius namus?

 3. Laimis Zmuida:

  1. Pirmoji knyga apie šiaudų namus lietuvių kalba turėtų pasirodyti mėnesio bėgyje. Ji bus pristatyta Klaipėdoje ir Vilniuje vyksiančiuose nemokamuose seminaruose. Apie juos pasistengsiu nepamiršti pranešti šiame blog'e.

  2. Šiaudinis namas yra paprastas karkasinis namas, todėl visiškai pakanka architekto, kuris projektuoja įprastus karkasinius namus. Skiltyje apie karkaso užpildą reikėtų nurodyti terminą "kitos medžiagos".

 4. Anonimas:

  Yra tokia medžiaga kaip cemento-pjuvenų plokštės. Kaip manote šiaudinį apkalti galima, ar prieštai reikėtu įtrinti molį ir apkalti. Kokia patirtis, maciau vienoj nuorodoj į baltarusiską tinklapį, kad naudoja. Kaip apsauvgoti nuo kondensato. Kokia Jūsų nuomonė?

Rašyti komentarą