BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Projektas baigėsi, veikla tęsiasi, kviečiame į seminarą


Gerbiami bendraminčiai, draugai ir rėmėjai!

Sveikinu Jus su Naujais metais ir linkiu, kad kiekviena nauja diena, kiekviena nauja akimirka neštų džiaugsmą, gyvenimo azartą, tikėjimą savimi, pasitikėjimą mus apjungiančia Visuma ir jos dėsniais, lengvumą ir polėkį!

Džiaugiuosi galėdama pranešti, kad DVD „Šiaudiniai namai” filmukus jau galima peržiūrėti internete. Kolega iš Lenkijos pagelbėjo įdėti medžiagą į tokią svetainę:
http://www.divshare.com/download/9946892-ca2
http://www.divshare.com/download/9949330-66e

Kai kurios filmukų vietos įgarsintos lietuviškai! Tikiuosi, kad ši medžiaga Jums bus naudinga.

Norėčiau padėkoti visiems, parėmusiems ATEIK (Atsinaujinančios eneregijos informacijos konsultacinis centras, www.siaudunamai.lt, www.ateik.info vystytojas) veiklą 2009 m. savo dalyvavimu, savo darbu ar pinigais. 2009 m. buvo gauta 1642,66 ltl 1-2proc. paramos organizacijos veiklai (per VMI sistemą) ir 170 ltl 1-o juridinio ir 2-jų fizinių asmenų parama (pervedimas į sąskaitą) klimato kaitos projektams. Deja, asmeniškai padėkoti negaliu, nes nematau rėmėjų kontaktų (nei vienu, nei kitu atveju). Ši parama buvo gyvybiškai reikalinga organizacijos išlikimui, nes bankrutavo knygų “Šiaudiniai namai” platintojas “Mūsų knyga” ir nesumokėjo už knygynuose parduotas knygas. Per VMI gauta parama buvo skirta padengti daliai ATEIK įsiskolinimų už buhalterines paslaugas, telefono išlaidas, daliai VMI mokesčių sumokėti. Parama klimato kaitos projektams panaudota www.siaudunamai.lt vardo palaikymui ir projekto pasiūlymo klimato kaitos mažinimo tematika ruošimui. 2009 m. buvo organizuota konferencija, seminarai, akcijos, dalyvauta Lietuvos saulės energetikos asociacijos steigime ir veikloje, suteikta nemokamų konsultacijų telefonu, epaštu, “gyvai”, skaityti pranešimai ir paskaitos įvairiuose renginiuose, ruošti naujų projektų pasiūlymai. Dar kartą AČIŪ!

Priminsiu, kad knygą “Šiaudiniai namai” galite rasti bibliotekose (virš 100 vnt. padovanota Lietuvos bibliotekoms). Knygynuose turbūt jau nėra. Dalį neparduotų knygynuose knygų (apie 50 vnt.) dar tikiuosi atsiimti iš “Mūsų knygos” ir perduoti platinimui internetu per www.patogupirkti.lt.

Taip pat norėčiau informuoti apie 2010 m. sausio mėnesio paskutinį savaitgalį (30-31 d.) Kauno r. organizuojamą mokomajį-praktinį seminarą „Statyba iš presuotų šiaudų”. Registracija internetu vyks nuo sausio 15 d. Tuomet bus aiški tiksli renginio vieta, kaina ir kita susijusi informacija. Preliminarią informaciją galite rasti čia.

Taip pat linkiu maloniai praleisti laiką žiūrint kolegų iš Italijos vaizdinę medžiagą apie mažučių namukų statybą (žr. svetainės apačioje), bei savaitgalį šalia didelio šiaudinio
namo
.

Edita Milutienė, Statybos iš šiaudų ryšulių populiarinimo projekto sumanytoja ir vadovė

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (7)

 1. sauli:

  Sveiki. Domiuosi siaudiniu namu statyba ir mielu noru dalyvauju ivairiuose renginiuose. Taip pat noreciau sudalyvaut seminare, taciau del kainos nustebau- 600 Lt. Kazin kodel tokia ganetinai nemaza kaina?

 2. edgars:

  sveiki, as irgi domiuosi siaudiniais namais ir pats zadu statytis nameli norejau sudalyvauti siame seminare bet sustabde kaina.

 3. Mantas:

  Tai cia gal zmoniu grupei, ar ten ta viena nuli per klaida kzkas ipaise :) Nes jei cia tikra kaina tai baisu… Jau seniai dauguma zmoniu jaucia komercija, bet cia jau butu lupikavimas…

 4. Gintaras:

  Tokiomis kainomis jūs tik atbaidote potencialius tokio tipo namų statytojus. Tarkime man tai būtų daugiau nei pusė mėnesinės algos (o dar kelionė). Norėjau dalyvauti šiame renginyje, bet aiškiai per brangu. Organizatoriai matyt vieno dalyko nesuprato - kuo aukščiau iškelsi kainą - tuo mažiau dalyvių suvažiuos.

 5. Normali kaina. Pabandykite suorganizuoti tokio profesionalumo kursus pats ir pamatysite, kad pigiau negalima. Labai brangiai kainuoja profesionalių statybininkų konsultacijos. Juk jie savo darbe daug uždirba, todėl už jų sugaištą laiką reikia mokėti tiek pat, kiek jie uždirba savo pastoviame darbe.

  Žmonių, kurie tiek moka atsirado. Žmonių juk yra visokių - ir turtingų, ir ne tokių turtingų. Turtingieji gali eiti į tokius “brangiai” apmokamus kursus, o ne tokie turtingi irgi gali susirasti savo pigumo kursus.

  Pavyzdžiui aš pats asmeniškai kviečiau atvykti į šiaudų namo statybos kursus NEMOKAMAI. Ir šią vasarą kviesiu. Žinoma, aš esu ne profesionalas statybininkas, o tik mėgėjas, todėl tų kursų kokybė bus žymiai prastesnė.

  Tokių nemokamų ir pigių kursų būna. Be to, galima susidraugauti ir įsiprašyti į realias šiaudistų statybas. Aš asmeniškai taip esu padaręs. Ir nendrių stogą pagelbėjau kloti ir į sienas šiaudus dėjau. Visko išmokau nemokamai.

  Priedo priminsiu, kad visai neseniai juk vyko projektas trukęs pusantrų metų. Buvo gauta parama iš ES struktūrinių fondų ir seminarai su profesionalais buvo pateikti visuomenei nemokamai. Kas norėjo, tas galėjo sudalyvauti.

  Laimis Žmuida

 6. Tomas:

  Tikrai akys atsivere, totali komercija ir tiek. Kurgi lietuvis nebandys uzdirbti is kitu budamas “gudresniu” :))). Netgi duotos nuorodos neatsidaro :) . Vienzo teks statytis paciam, nes panasu kad organizacija 100proc komercine ir info dalinamas tik brangiai. Sekmes !

 7. Tomai, nešnekėkite nesąmonių. Informacija yra dalinama nemokamai. Tam sukurtas ir šis nemokamas puslapis ir daug nemokamų renginių padaryta. Ir šiaudistai apskritai geri žmonės mielai atvirai dalinasi informacija, taip, kad prašyčiau neburnoti. Jei kartais padaromas koks mokamas renginys, tai prašom į jį neiti, jei nenorite. Tik jau burnoti ant žmonių su kuriais nesate net susipažinęs nėra gražu. Nes jei būtumėt nors kiek pažįstamas, tai tokių niekų nešnekėtumėt.

  p.s. nuorodos neatsidaro tik dvi pirmos, nes paseno. Anksčiau jos veikė.

Rašyti komentarą