BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Pats statau šiaudų namą

Na, štai, pagaliau ir pats pradėjau statyti šiaudų namą. Teisingiau pradėjau statyti jau senokai, tačiau kol stačiau pamatus, karkasą, tai visai nieko neturėjau ką pasakyti apie šiaudus. Ir štai šią savaitę vos pradėjus dėti šiaudus iš karto galvoje gimė pora įrašų, kuriuos artimiausiu metu turėtumėt išvysti šiame tinklaraštyje.

Šiaudų ryšulius kol kas sudėjau tik į pastogę, o sienos kol kas tuščios, todėl norinčius pasipraktikuoti, prisiliesti prie šiaudų ar vieną kitą šiaudų ryšulį į sieną įmontuoti kviečiu kreiptis iš anksto. Deja, negaliu pasakyti kada tiksliai dėsiu šiaudus į sienas, nes dar daug visokių kitų darbų padaryti reikia - karkasą sutvirtinti, pamatus dar pabetonuoti ir nežinau kiek tai laiko užtruks.

Talkos pas mane jau buvo daug atvažiavę, bet vis ką nors kitą darydavom, o ne šiaudus dėdavom. O štai šią savaitę staigiai pats vienas sumečiau šiaudus ir viską nutinkavau. Skubėjau, nes buvo geri orai ir iki lietaus reikėjo viską pabaigti. Net nespėjau pakviesti žmonių norinčių į talką. Todėl dabar pranešu iš anksto. Be to, sienų kvadratūra gerokai didesnė, nei mano statytos pastogės, todėl, manau, spėsiu dar kartą informuoti apie šiaudų dėjimo į sienas pradžią.

Šiaudų dėjimo į karkasą procesas yra greitas ir malonus. Tinkavimas šiltą dieną taip pat labai malonus.

Labai dėkoju visiems, kurie jau prisidėjo prie talkų statant šį namuką, be jūsų pagalbos kai kurių darbų nebuvo įmanoma nudirbti.

Taigi šiam kartui tiek, sekite informaciją. Iki.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (20)

 1. Dovilė ir Linas:

  Labai džiugu, kad namelio statybos procesas juda į priekį ir, kad turėjome galimybę ir mes maža dalele prisidėti prie jo.
  Sėkmės ir toliau darbuose ;)

 2. žilvinas:

  Puikumėlis, laukiam tolimesnio proceso įrašų :)

 3. Renata:

  O gal būtų galima sužinoti kokioje Lietuvos pusėje tas namelis statomas. Labai rūpėtų pamatyti gyvai.

 4. Andrius:

  Laba diena.
  Džiaugiuosi žmonėmis stantančiais sau namus. Tikiu, ateis laikas ir aš tuo užsiimsiu. O dabar galvoje kirba mažasis šiaudų projektas - kūdykėlio šiaudinis čiužinukas! Kvepiantis, praleidžiantis sisiuka kiaurai ir pan.. :)

  Tačiau, kaip rasti šiaudų? Kur? Galbūt pirkti. O jų, kaip čiužinukui, reiks netaip mažai. Į savaitę ar dvi čiužinuko šiaudus reiks keisti. Tai galvoju apie 6 kitkas. Taip pat, neradus kituku tinka ir palaidi šiaudai, tik vietos kur kas daugiau užims. Gal pas jus yra koks likutis?

 5. Tomas:

  Kuriame mieste vyksta statybos?

 6. Laimis Žmuida:

  Oi, užmiršau, kad kai blogas.lt komanda sugadino mano puslapį, tai ir kontaktų neliko. Einu tuoj kontaktų skyrelį padarysiu. :) Dėl tikslesnės namelio vietos prašom mailą rašyti ir nupasakosiu.

 7. Renata:

  Sveiki,labai rupimas klausimas.Jeigu jus jau tinkavote sienas,gal galetumete patarti?Vidines namuko sienas tik moliu dengete?O isorines molis ir kalkes?Tiesiog Buvome seminare ir praziopsojom ,kokiu santykiu maisomas molis su kalkem ir keliais sluoksniais reikia tinkuoti.Sirdingai dekoju

 8. Laimis Žmuida:

  Tinkuoti galima įvairiai. Galima abi sienos puses kalkiniu tinku, galima abi - moliniu, galima vidinę moliniu, o išorinę sieną kalkiniu. Kalkinis tinkas išorinėje sienoje geriau, nes jam nepavojingas lietus. Tinko sluoksnių galima daryti nuo vieno iki begalybės. Paprastai daromi trys:

  1. tinkas įtrintas į šiaudus,
  2. maišytas tinkas su šiaudų gabaliukais,
  3. apdailinis plonytis sluoksnis.

  Dėl tikslesnio tinkavimo paaiškinimo prašome kreiptis į specialistus. Nusiunčiau specialisto telefoną į jūsų emailą. :)

 9. Arunas:

  Noriu statytis nama naujame statybiniame sklype. Kur galeciau rasti architekta? O kaip su namo pridavimu, ar nera problemu pvz. su priesgaisrine apsauga?

  Arunas
  Plunge

 10. Robis nm:

  Sveiki. Sakykit ,ar tiks karkasinei statybai vasarinių kvietrugių ir kviečių šiaudai?

 11. Eugenijus:

  ruosiosi statyti siaudinuka,dabar kolkas vyksta popierizmas. noreciau pasiziureti, gal kuom padedi. parasyk adresa.

 12. Vytis:

  laba diena norėčiau sužinot ar dar vyks seminarai ir jeigu vyks kada

 13. Namukas statomas prie Ukmergės. Vasarą galima susiderinti ir atvykti į statybas. Šiaudai tinka visokie. Geriausiai yra ruginiai, nes jie yra nepurkšti, taigi sveikesni. Bet jei negaunat tokių, tai galima statyti iš bet kokių šiaudų. Mano turimi ryšuliai dabar yra iš miežių. Architektą galima rasti bet kur. Šiaudinis namas yra įprastas karkasinis namas tik vietoje akmens vatos karkasas užpildytas šiaudais. Taigi suprojektuoti gali bet kuris architektas. Priešgaisrinę saugą šiaudiniai namai irgi praeina, nes nutinkuoti nedega. Yra testai atlikti Europos Sąjungoje, jei kam neleistų statyti būtent dėl to, tai kreipkitės. Bet kiek buvo statoma šiaudinių namų, tai niekas nesikabinėjo prie degumo iš architektų. Taigi viskas tvarkoje. Mano kontaktai puslapio viršuje.

  Laimis Žmuida

 14. Vytis:

  Sveiki butu smagu sudalivaut namuko statime . Nes pats toki noriu statyt tai idomu .Gal galima tiksliau susitart

 15. a nuo kada galima atvažiuoti į talką ir bendrystę?

 16. Šiuo metu visas jėgas ir laiką atiduodu daržams. Paskui tvarkysiu bites. :) Paskaui gal dar medelius sodinsiu. O va kai nebeliks tokių darbų, kuriuos reikia staigiai padaryti ir negalima atidėti, tai tada pradėsiu vėl statybas. Pranešiu. Kol kas tikrai nežinau.

  Laimis Žmuida

 17. Martynas:

  Mielai sudalyvauciau savaitgalio talkoje, prisideciau saziningu darbu mainais uz galimybe susipazinti kai kuriais techniniu sprendimu ypatumais. lauksiu pasiulymo.

 18. Mantas:

  Sveiki, buciau labai dekingas jei parasytumete molio tinko sudedamasias dalis ir ju proporcija.

 19. Mes pirkome molio miltelius iš Palemono keramikos. Juos maišėme su geltonu miško smėliu 1 (molio) prie 4 (smėlio).

 20. paulius:

  sveiki, labai atsiprasau kad gal kvaila klausima uzduosiu. kaip jus tas kitkas i stoga idedate? turiu omeni kas apacioje laiko. juk apacia irgi reikes nutinkuoti su moliu.gal su kokiu tinklu ar kaip? isanksto dekui

Rašyti komentarą