BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Nauja statybos iš šiaudų technologija jau Lietuvoje


Šiaudinių namų statytojai visame pasaulyje pastebėjo, jog panaudojus šiuolaikinę techniką šiaudų statybos procesą galima patobulinti. Tai padarius šiaudų namus bus galima pastatyti sparčiau, efektyviau ir netgi ekologiškiau. Lietuviai nuo pasaulinių tendencijų neatsilieka ir jau dirba prie naujų technologijų.Visa paslaptis skyduose

Štai pirmojoje iliustracijoje matote skydą (bloką). Jis sudarytas iš tų pačių šiaudų ryšulių ir medinio karkaso. Karkasas labai pasitarnauja racionalizuojant visą statybos procesą.

Štai jums reikia statyti namą Kaune ar Vilniuje. Vežti šiaudus į statybvietę neapsimoka, nes statant išsimeta apie 30 procentų šiaudų. Tas susidariusias atliekas jūs turėsite vėl išvežti iš miesto. Kaune jau buvo statomas šiaudinis priestatas. Kaimynai labai įtariai žiūrėjo į statybininkus kai šie privežė į miesto kiemą krūvas kaimiškų šiaudų ryšulių. Statybos metu susidarė šūsnys palaidų šiaudų, kuriuos vėjas gali lengvai išnešioti po visas gatves.

Skydinė statybos technologija padeda išvengti šių ir kitų nepatogumų.

Skydai gaminami stacionarioje gamykloje po stogu, todėl juos gaminti galima ištisus metus nepriklausomai nuo oro sąlygų. Skydus galite gaminti kai lyja, kai šalta ir kai jokių darbų negalite atlikti lauke, statybvietėje.

Kaip gaminami skydai

Iš pradžių padaromas medinis karkasas.

Vėliau jis užpildomas šiaudų ryšuliais. Jei gaminamas ištisos sienos fragmentas, tai užpildomas visas karkasas, jei reikia palikti angas durims ar langams, tai atitinkamos vietos paliekamos neužpildytos.

Tada ateina tinkavimo eilė. Tinkuoti galima gamykloje. Tokiu atveju išvengiame lietaus pavojaus, nereikia vežti molio į statybvietę, galima greičiau išdžiovinti tinko sluoksnį, tačiau nutinkuotas skydas labai daug sveria, todėl jį galima pakelti ir transportuoti tik su galinga technika.

Antras variantas - tinkavimas statybvietėje. Gamykloje tik į karkasą sudedami šiaudai, o tinkuoti pradedama atvežus į statybvietę.

Taigi, vėliau nutinkuotas arba nenutinkuotas skydas išvežamas iš gamyklos…

…ir keliauja į jūsų statybvietę.

Kaip atrodo iš skydų pastatytas namas?

Skydai neįpareigoja statyti vienos formos namų. Žinoma iš šiaudų ryšulių nesustatytų į skydus galima išgauti daugiau ir įvairesnių formų, tačiau tuo jau gali užsiimti tik menininkai, o paprastų žmonių visos fantazijos gali būti patenkintos skydinėmis improvizacijomis. Štai skydinių namų pavyzdžiai.

Skydiniai šiaudiniai namai jau Lietuvoje.

Nuotraukas čia parodžiau iš ModCell gamyklos, kuri įsikūrusi Jungtinėje karalystėje. Tačiau norėjau papasakoti, kad tokia technologija jau atsirado ir Lietuvoje.

Skydai gaminami Kauno rajone, taigi patogu išvežioti po visą Lietuvą. Gaminami dideli skydai 2 x 3 metrų. Jie tinkuojami gamykloje ir yra sunkūs. Taip pat gaminami maži skydai 1,2 x 3. Jie netinkuojami, todėl yra lengvi. Juos gali pakelti, pernešti ir sustatyti į vietą keletas vyrų rankomis. Nereikia papildomos krovimo įrangos.

Iš skydų galima statyti ne tik sienas, bet ir grindis, stogą. Šiluminė varža skydo tokia pati kaip ir paprasto šiaudų ryšulių namo sienos - 8 m² K/W.

Vienas bandomasis skydinis namas jau baigiamas statyti Kauno rajone. Greitu metu bus surengta šio namo atidarymo šventė ir pristatymas visuomenei. Sekite naujienas ir sudalyvaukite. Po atidarymo pristatysiu ir “lietuviškas” šios technologijos nuotraukas.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (14)

 1. Anonimas:

  O kaip skydai sujungiami tarpusavyje pvz. statant 12m ilgio siena? Ar nera gaunamas salcio tiltas sujungimo vietoje?

 2. Laimis Žmuida:

  ModCell gaminamas medinis karkasas yra ištisinis. Reiškia sujungimo vietoje gauname vietoj šiaudų medieną, kurios šiluminė varža turėtų būti panaši į šiaudų. Jei gerai suleidžiama, tai plyšio nebelieka. Be to dar dedasi apdaila, kuri tą plyšį dar izoliuoja. Nežinau kaip daro ModCell. Gal jie dar kaip nors tą plyšį izoliuoja.

  Lietuvoje gaminamuose skyduose tiek daug medienos nėra. ModCell gamina ištisą medienos karkasą, o lietuviai naudoja medieną tik skydo briaunose. Taigi, sujungimo vietoje gauname ne ištisą medieną, o medieną-šiaudus-medieną. Plyšys po to dar nutinkuojamas iš abiejų pusių, taigi šalčio tiltas neturėtų susidaryti.

 3. RS:

  manau nesamone statyti su tais skydais kaskokie vejai jus pelno siekianti organizacija ir is zmoniu patiklumo darotes tokius nezmoniskus pinigus baisu!!! jai jau nusprendet kasnors statyti namuka ar pirti is siaudu tai statykit tik patys su draugu pagalba nes kitaip jus prarasit daug daug tukstanciu litu. as statysiu pirtele savo jegom su draugais. man ji iseis kapeikos. kodel? todel kad pirksiu mediena karkasuj kaime lentpjuvej be pvmo papigiai. siaudus is ukininko uz briketa tik 2lt o moli imsiu is savo prudo. stai ir viskas iseina labai pigiai ir konkrecej. o kas neturit kur metyti pinigu galit samdytis sia organizacija ir moketi jiems 180lt uz kvadrata sienos :D as manu kad tai absurdas!!!

 4. Siaudu megejas:

  Na tai kam eini tada į prekybos centrą, jei pats su draugais gali viską užsiauginti? :) Nevisi turi laiko sau nama statytis, bet beabejo privalumas pačiam.

 5. Mantas:

  Lietuviskam variante isvis turetu buti preblema del sandarumo ties sujungimais. Butu labai idomu pamatyt kaip atrodo tas lietuviskas skydas realybeje. Nes siaip is to ka isgirdau, atrodo, kad tai tik bandymas parduoti brangiai siaudus. O kad tai pelno siekianti organizaciaja, aisku betkam. Bet kol jie rengia kazkokius nemokamus seminarus, leidzia apziuret pastatytus namus, tai ju dar negalima smerkt :) Aisku visi jau pradejo pastebet, kad jie tai daro labiau ne svietejiskais, o reklamos tikslais. Ir kai i kalusima, kaip tai daroma, atsakoma "Mes teikiame sia paslauga " pasidaro liudna :) Bet jie ir patys turetu suprast, kad dauguma zmoniu to domisi ne del to, kad rastu kas jiems uz nezmoniska kaina gali pastatyt namus, o del to kad galetu sau uz zmoniska kaina pasistatyt namus. O kas turi pinigu statyt uz ju kainas, manau siaudinio namo tikrai nesistatys…

 6. Laimis Žmuida:

  Labai negražu iš jūsų pusės, kad įžvelgiate čia komerciją. Lietuvos šiaudistai nudirbo labai daug iš idėjos. Šis tinklaraštis yra visiškai nemokamas ir visiškai iš idėjos palaikomas. Žinios išverstos, patirtis parvežta iš užsienių ir įgyta praktikoje ir visu tuo dalinamasi nemokamai ir po to kažkas pareiškia - čia komercija. :) Gėda.

  Domantas Surkys turėjo profesionalią statybų firmą ir statė rąstinius, karkasinius, betoninius, visokius namus, kokius tik užsakydavo užsakovai. Kai sužinojo, jog galima statyti ekologiškiau, mažiau kenkiant žemei ir žmonėms, sveikesnius gyventojams pastatus, tai jis reorganizavo statybų komandą ir pradėjo statyti ne iš betono, o iš šiaudų. Ir tai vadinate komercija? Tai, kad medžiagas pakeitė kitomis - geresnėmis? Labai negražu iš jūsų pusės.

  Domantas už dyką daro šimtus ekskursijų, pasakoja, konsultuoja telefonu ir už visa tai pavadinamas komersantu.

  Turėkite gėdos. Mes, Lietuvos šiaudistai, visada pasakome, kad geriausia yra statytis pačiam, raginame statytis patiems, teikiame žinias, jūs tik statykitės. Ir mes dar jum padėsime, nes jei pastatysite blogą namą, tai diskredituosite šiaudizmo idėją. Kas jum draudžia statytis patiems? Statykitės.

  O tie, kas negali pasistatyti patys, tai prašom jum yra profesionali paslauga. Ji brangi. Tačiau ji pigesnė už tokį patį betono namą. O skydinis variantas pigesnis už paprastai tos firmos statomą namą iš neskydinių šiaudų.

  Kai tik pristatėme šiaudų idėją, tai mus iš karto užpuolė skeptikai su savo: pelės, drėgmė, vilkas nupūs namą, užsidegs… Ir jei ne tie dideli profesionalūs ir brangūs namai, tai į šiaudinių namų statytojus, t.y. į jus ir jūsų namą aplinkiniai pirštais badytų. Sakytų, kad gyvenate šiaudų krūvoje kaip bomžas. O dabar kai yra tokie brangūs namai, tai šiaudų prestižas pakilo ir visiems nuo to turėtų būti tik geriau.

  O dabar kai yra ir brangių namų ir pigių, tai kiekvienas žmogus gali pasirinkti koks variantas jam yra tinkamesnis. Mano žiniomis, tai aktyviai yra statomi abu variantai - ir brangūs profesionalūs turi pakankamai užsakymų ir patys žmonės statosi.

  Įvairovė yra labai gerai, tad geriau neniurnėkim, o padėkime vieni kitiems. Jei ko reikia, tai visada prašom klaust. Kiek galėsim, tiek padėsim.

 7. rasa:

  Labai dekui visiems kurie prisideda prie siaudines idejos.Man tikrai geda del kai kuriu komentaru taciau prasyciau nepyktit siaudinukai, nes lietuviai daug kartu apgauti pasidare labai itarus.As visai atsitiktinai radau apie siaudinius namus jusu svetaine ,o dabar jau metai gyvenu ta svajone kad viena diena pasistatysiu savo siaudinuka.Didelis aciu jums.Esate tikri saunuoliai.

 8. Ar yra companiju lietuvoje , kur pastato saudini nama? ir kiek tai kainuotu?

 9. Šaunuoliai vyrai,atsiprašau pas šiaudistus yra ir šaunių moterų.Šią idėją aš jau domiuosi beveik porą metų ir labai gerai kad Lietuvoje atsiranda pasirinkimas:pačiam statyti ar užsakyti gamyklinį variantą.Kol kas as labiau linkstu prie molio-šiaudų varianto ir būtų gerai gauti ,jei neklystu Dalinkevičiaus koordinates.Ačiu.

 10. Regina:

  Labai šaunus Rasos atsakymas ir aš prisidedu prie jo.Viską mėgstu darytis pati todel savo bute vonioje,nors mano šeimos vyrai ir prieštaravo ,santechniką prasivedžiau pati.Ir dar daug statybinių darbų pati pasidarau,nes esu tokios nuomonės,kad reikia tik didelio noro ir daug ką galima išmokti.Dabar labai noriu kažką pastatyti iš šiaudų.Namas pirmai pradžiai būtų per daug didelis užmojis ,bet kažkoks pastatėlis sode ,būtų tas pats.Manau statysiu namuką pirtelei.Kiek reikės šiaudų briketų,galiu pasiskaičiuoti pati,bet kiek ir kokio reikėtų molio norėčiau paklausi Jūsų.Labai gaila,kad anksčiau nesužinojau ,kad bus seminaras dėl tinkavimo,kuris vyksta berods šiandien.Bet gal artimiausiu laiku dar planuojamas kitas seminaras,norėčiau apie tai sužinoti.Ačiū Jums tikrai dirbate didelį darbą ,supažindindami žmones su šiaudinių namų statyba.

 11. Gerbiamai Reginai.
  Štai jums koordinatės dėl tinkavimo:http//www.siaudunamai.lt/lt/registracija/moliniu namu statybos seminaras

 12. besidominti:

  Sveiki, As irgi noreciau daugiau suzinoti apie tuos skydinius namus, kur tiksliai yra ta imone, kuri gamina skydus? Per kiek laiko pastatomas namukas? Kokia kvadrato kaina ir kas i ja ieina? Aciu labai.

 13. Sigis:

  Sveiki,Mane irgi domina tinkuoti skydai.Kas ir kur juos gamina? Buciau dekingas uz info.

 14. Statau statysiu ir Jums siulau

Rašyti komentarą