BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Įteisintas pirmas bekarkasis šiaudų pastatas Lietuvoje


Šiaudų namai turintys karkasą įteisinami labai paprastai. Dokumentuose rašoma, kad tai yra karkasinis namas su užpildu - šiaudais. Na, o visai neseniai legalizuotas ir pirmasis šaudinis pastatas be karkaso. Tai - 34 kvadratinių metrų ūkinis pastatas, konkrečiai - garažas. Pastatas kvadratinis, vienos sienos ilgis 6 metrai. Verta paminėti, kad iš mažųjų šiaudų ryšulių bekarkasio namo sieną tik tokio ilgio ir tegalima statyti. Danijoje teko matyti ir 8 metrų ilgio bekarkases gyvenamojo pastato sienas, kurios buvo pastatytos iš didžiųjų šiaudų ryšulių (jų plotis ne 50 cm, kaip įprasta pas mus, o 80 cm).

Pirmasis bekarkasis Lietuvos pastatas iš išorės nutinkuotas moliu, stogas padengtas ruberoidu, privesta elektra.

Šį garažą pasistatė Algimantas Baravikas Kazlų rūdos savivaldybėje. Iš pradžių buvo pastatytas didelis karkasinis namas iš šiaudų ryšulių, o šalia išdygo bekarkasis garažiukas.

Norintys apžiūrėti šiuos pastatus prašome susisiekti su šeimininku: 8 699 75345.

Pridedamos dokumentų ir pastatų nuotraukos.

Pirmasis bekarkasis pastatas iš šiaudų ryšulių

Karkasinis namas iš šiaudų ryšulių

Tas pats karkasinis šiaudų namas žiemą

Pirmojo bekarkasio šiaudinio namo dokumentai

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (12)

 1. Andrius:

  Nu nepykit, hebra, tas garažas baisus visom reikšmėm, tiek išvaizda tiek tiek forma tiek ruberoidu.

 2. Normalus tas garažas. :) Šiaip tai keistai gaunasi - pastato namus kokybiškus kas nors, tai rėkia - “oi, brangu, oi oi oi, kaip brangu, komercija”. O jei pasistato žmogelis sau pigiai, tai rėkia - “oi, oi, oi, kaip nekokybiška, negražu, oi”. Būt gerai, kad rėkiantieji patys va ką nors padarytų ir parodytų. Pageidautina, kad padarytumėte labai pigų ir labai kokybišką pastatą. Labai lauksim. ;)

 3. Vytas:

  As to garazo is arti nemaciau, bet is nuotrauku man tai jis tikrai atrodo normalus siaudinis garazas kaimo sodyboje ar ukyje- cia ne parodinis miesto namas.

  Labai noreciau apziureti tiek nama, tiek garaza, bet deja siuo metu esu uzsienyje ir bandau uzsidirbti pinigeliu nusipirkti sklypui ir savajam statiniui :)

  Bet kaip matau siaudinuku lietuvoje vis daugeja, tai kai ateis mano diena statyti, tai jie bus labai populiarus ir vos ne kasdienybe. Dziugu :) Ekologija ir savom rankom statytas bustas- tai tikri jaukus namai, o ne tik pastatas kuriame gyveni :)

 4. Lina:

  Labai džiugu, kad yra tokių žmonių racionalizatorių. Tiek namas , tiek garažas labai puikūs.Tik matyt kad dar trūksta darbo. Šaunuoliai. Būkit laimingi šiame ekologiškame namelyje. Kad daugiau tokių žmonių Lietuvoje. Reikia mažiau dejuot , ir daugiau galvot…

 5. Regina:

  Viskas labai šaunu,seniai svajoju apie tokius namus.Labai įdomu kiek reiketų pinigėlių pasistatyti pačiam šiaudų namelį kokių 60m2.

 6. Šiaudų ryšulys kainuoja apie 2-5 litus. Į sienos metrą telpa apie 3 ryšulius. Tai paskaičiuokit kiek reikės sienoms. O visa kita priklauso nuo jūsų norų. Kokiu spamatus darysit, kokį stogą, kokius langus, duris, kokias grindis, kokį šildymą, komunikacijas, kokio grožio norėsit, spalvos…

 7. Mindaugas:

  Su garažo grožiu viskas tvarkoje - skonio reikalas, tik man akį rėžia, kad tas garažas visai ant vandens telkinio krašto. Ar čia tik taip nuotraukoje atrodo?

 8. Marius:

  Tikrai įdomu. Vis dėl to tai negyvenamas pastatas. Mane domintų štai toks klausimas apie bekarkasę statybą iš šiaudų ryšulių. Žinau, kad sienų ilgis priklauso nuo šiaudų ryšulių pločio. Santykis 1:13 maks, t.y. maksimalus tokios sienos ilgis ne daugiau kaip 6,5 m, kai ryšulio plotis - 0,5 m. Ar galima statyti tokią sieną kuri remtusi į kitą tokią pat sieną, pvz., kampu?

 9. Jonas:

  Labai šaunūs tie,kurie tą idėja generuoja.
  labai noriu prie tų šaunuolių pritapt,tik kaip,kur gaut išsamesnės informacijos-
  kas gali parūpint tinkamų šiaudų,kas tinkamai juos apdoros(suriš tinkamu suspaudimu),kaip apdorot nuo kenkėjų ir pelėsio,kuo ir kaip nutinkuot geriausia pagal kokybę ir kaštus.
  Gailanėra nė vieno komentaro specialistų tuo klausimu,jau patyrusių tuose darbuose,ar ,pagaliau, pasiųlymų pastatyti tokį namą-bent “korobkę” pakišt po stogu.laukiu konsultacijų geranoriškų ar mokamų , kont.8448 68352 ;
  8679 10353 , el.p. pauleonas@gmail.com . Pagarbiai jonas.

 10. Marius:

  Atsakymo taip ir nėra… Man tai nepatinka. Visur tiek “specialistų”, o kai užduodi konkretų klausimą atsakymo nėra…

 11. Atsiprašau, visur nespėju. Galima remti vieną sieną į kitą sieną, tik svarbu atidžiai ir tvirtai statykit.

 12. Henrikas:

  Norėčiau atsiliepimo jau patyrusio šiaudinių namų statytojų apie tai, kaip stato rusai.Į paruoštą karkasą deda palaidus šiaudus sumirkytus molio suspensijoje ir drėgnus suspaudžiant į klojinius. Ar negali pradėti puti šiaudai sudėti drėgni? Kas liečia sienos atsparumą spaudimui ir degumui tai suprantu.Gal kas nors mėgino išanalizuoti tokios statybos metodą? Būsiu dėkingas už komentarą.

Rašyti komentarą