BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Informacijos apie statybą iš šiaudų bumasFoto (C) www.nawajyoti.com

Jau nebespėju sekti informacijos srauto apie statybą iš šiaudų ryšulių, o ką jau kalbėti apie jos perteikimą šitame blog'e. Tiesiog fiziškai nespėju. Tačiau nereikia nusiminti. Kol kas šis blog'as kartu su oficialiu tinklapiu siaudunamai.lt pateikia išsamiausią informaciją lietuvių kalba apie šiaudų namus. Daug straipsnių pasirodo mūsų krašto spaudoje, tačiau visi jie tarsi nukritę iš dangaus ir kabo tarsi ore. Net didžiosios ir save gerbiančios masinio informavimo priemonės “Lietuvos rytas”, “Delfi.lt”, “Kauno diena” parašo ar perspausdina straipsnius šia tema, kurie iškrenta iš konteksto, klaidina, akcentuoja neesminius aspektus. Jie neaktualizuoja temos, pateikia jau pasenusią informaciją ir priedo tai daro labai atsainiai. Akivaizdu, kad įprastoji žiniasklaida visai neseka šios temos, o tik stengiasi pateikti savo skaitytojams kokią pikantišką naujieną. Žinoma, kartu sudėjus visą žiniasklaidą gaunasi pakankamai geras ir informatyvus informacijos srautas šia tema, kurio jau nebeįmanoma susekti.

O per praėjusius metus labai daug ko įvyko.

Šiaudų namų statytojų ir propaguotojų grupelė kovo mėnesį buvo nuvažiavusi į Didžiąją Britaniją. Liepos mėnesį grupės atstovas sudalyvavo praktiniame seminare Baltarusijoje. Rugpjūčio gale įvyko Europos šiaudinių namų statytojų suvažiavimas Vokietijoje, kuriame lietuviai taip sėkmingai sudalyvavo, kad kitą Europos lygio suvažiavimą pasiūlyta surengti būtent Lietuvoje. Tačiau lietuviai laikinai atsisakė, nes tokiam renginiui surengti mūsų krašte kol kas trūksta resursų ir energijos. Europos lygio renginys Lietuvoje nukeltas keletu metų į priekį, tačiau Baltijos šalių šiaudinių namų statytojų suvažiavimas Lietuvoje galbūt gali įvykti ir ateinančiais metais. Šiemet šis suvažiavimas buvo surengtas Estijoje.

Patirties šituose renginiuose įgyta tikrai daug. Ją dabar bandoma patikrinti ir įsisavinti. Kai tik nugvelbsiu kokių žinių nuotrupų, tai būtinai paskelbsiu čia. O kol kas šią informaciją galite gauti iš tų, kurie važinėjo po minėtus seminarus. Artimiausias renginys, kurio metu galėsite su jais susitikti bus jau kitą savaitę lapkričio 23 d. Panevėžyje. Kviečiame visus skubiai registruotis ir atvykti.

O Lietuvoje praūžė informacinių seminarų apie šiaudų namus banga - Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Eičiūnuose… Tokius seminarus ketinama surengti ir ateinančiais metais.

Prie informacijos bumo prisidėjo ir įprastoji žiniasklaida, kuri publikavo daug straipsnių šia tema, o taip pat parodė kelias TV laidas. Taip pat informaciją noriai skleidžia jau pasistačiusieji savo šiaudinius namus žmonės.

Be to, šiais metais Lietuvoje pradėta statyti keletas naujų šiaudinių namų. Apie vieną iš jų, išdygusį prie Šiaulių (Eduardo Kaltano namas), pranešė “Šiaulių kraštas”, apie kitą, statomą prie Vilniaus (Regimanto Kairio namas), pranešė “Lietuvos rytas”.

Kol kas Lietuvoje sunku rasti architektų ir statybininkų, kurie galėtų už pinigus pastatyti užsakovui šiaudinį namą, todėl Lietuvoje kylantys pastatai šiuo metu yra statomi pačių šeimininkų rankomis, kurie dažniausiai nėra ragavę statybų duonos ir pridaro daug klaidų. Kol kas vieninteliai šiaudinių namų statybos ekspertai Lietuvoje Petras Devižis ir Domantas Surkys perspėja, kad yra skirtumas tarp “šiaudų namo” ir “gerai pastatyto šiaudų namo”. Vien pastačius šiaudines sienas šilumos taupymo efekto galima ir nesulaukti, jei nekokybiškai pastatysite. Yra tam tikrų niuansų ir subtilybių, kurias reikia žinoti pradedant statyti šiaudinuką. Ar gali mėgėjas pastatyti “teisingą” šiaudų namą nepasikonsultavęs su ekspertais? “Žinoma gali”, - atsako D.Surkys. Tačiau jis tada pats turės įgyti išmanymo ir susižinoti statybos subtilybes. Be to, patartina prieš statant pasipraktikuoti ant mažesnio dydžio pastato - tualeto, ūkinio pastatėlio, pirtelės arba šiaip pastatyti bandomąją sieną, kad susipažintum su nauja ir neįprasta statybine medžiaga.

Taigi, šiaudinių namų Lietuvoje daugėja. Kol kas statomi namai nėra labai profesionalūs, tačiau tikėtina, kad jau kitais metais pavyks pritaikyti praktiniuose seminaruose įgytas žinias ir įgūdžius ir bus pradėti statyti pavyzdiniai, geros kokybės šiaudiniai namai.

Šiaudų namo šiltumo kokybė tikrinama žiemą pagal apšildomo ploto ir tam sunaudojamo kuro santykį.

Rodyk draugams

Komentarai (3)

  1. Algimantas:

    Aš statybininkas,norėčiau plačiau sužinoti apie šilumos,ir kitas savybes.Įdomūs pasiūlymas.Ar miestuose leidžiama statyti šiaudinį namą.

  2. Laimis Žmuida:

    Šiluminės savybės labai geros. Varža apie 5-8. Taip, galima ir mieste. Jau vienas priestatas mieste (Kaune) yra pastatytas. Prašom su mumis sukontaktuoti.

  3. Jau senokai domiuosi šiaudinių namų statyba,tik dabar nusprendžiau išbandyti ir ne tik,nuo ko pradėti?Pagarbiai lauksiu atsakymo.tel.nr.865793357.Arimantas.

Rašyti komentarą