BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Dar vienas šiaudinis namukas prie Šiaulių


Pradėjus planuoti šiaudinį namą Drąsučiuose (Prie Kuršėnų), manėm, jog būsim kaimo novatoriai. Tačiau net nustebom, kad nesam tokie pirmieji. Pasirodo, visai netoliese yra šeima, kuri susiruošė statybines medžiagas dar ankščiau nei mes ir šiaudinį namą pradės dėliot jau kitą vasarą. Turbūt pasistatys ankščiau nei mes, nes gyvena čia pat, o mums (bent jau kitą pavasarį) dar teks pagyvent Vilniuj, nes žmona turi mokslus baigt. Teks važinėtis. Taip pat nustebom, kad žinia apie šiaudinių namų privalumus jau seniai žinoma kaime. Niekas net nenustebo, kad žadam tokį statyt.

Skaityti toliau ‘Dar vienas šiaudinis namukas prie Šiaulių’ »

Rodyk draugams

Šiaudinių namų statytojas J.Kačerauskas: „Teisingas mąstymas – kai krikščionis su musulmonu kuria kažką bendro, o ne perša savo tikėjimą“


Jonui Kačerauskui nepatinka senoji pasaka apie tris paršelius „statybininkus” - Nif Nifą, Nuf Nufą ir Naf Nafą. Du jo vaikai klausosi gerokai pakeistos versijos - joje ir šiaudinis namas vėjo nenupučiamas, ir vilkas ne toks jau baisus. Prieš šešerius metus - tuomet jam buvo 26-eri - J.Kačerauskas nusprendė - gana nerimauti dėl ateities. Jis paliko advokato padėjėjo ir baudžiamosios teisės dėstytojo darbą, pasistatė šiaudinį namą ir suvokė save turtingą be pinigų.

Skaityti toliau ‘Šiaudinių namų statytojas J.Kačerauskas: „Teisingas mąstymas – kai krikščionis su musulmonu kuria kažką bendro, o ne perša savo tikėjimą“’ »

Rodyk draugams

Radikalioji šiaudistų kryptis

Šiaudistų yra visokių. Vieni šiaudus mato kaip patogią, “šiltą”, ekologišką statybinę medžiagą ir iš jos stato modernius namus atitinkančius šiandieninius standartus. Puikus to pavyzdys yra UAB “Ecococon” statomi šiuolaikiški namai. Tačiau Lietuvoje yra ir šiaudistų radikalų, kuriems nelabai svarbu kaip namas atrodys, kaip jį priims visuomenė, kaip į namo šeimininką žiūrės kaimynai ir giminės. Jiems svarbiau, kad namas atitiktų radikaliojo šiaudizmo filosofiją. Praeitą savaitgalį teko valgyti troškinį iš vieno puodo kartu su abiejų šiaudistų krypčių atstovais moderniuose “Ecococon” statytuose namuose. Abi šiaudistų kryptys papildo viena kitą. Radikalioji atsirado pirmiau, tačiau kaip ir visus radikalus visuomenė priima atsargiai, nepatikliai, atsiranda daug skeptikų, kurie bando abejoti - stovės, nestovės. Pastačius moderniuosius namus skeptikai išnyko - “oho, tokie tikrai stovės!” - ir šiaudizmą priėmė žymiai platesnis ratas žmonių. Radikalioji šiaudizmo kryptis padeda moderniesiems nepamesti proto dėl pinigų ir į profesionalius šiaudinius namus įdėti kuo daugiau šiaudinės dvasios. Manau gerai, kai vieni kitiems padeda. Siūlau mylėti ir gerbti abi šiaudizmo kryptis. Šiandien pristatau radikaliosios krypsties tinklapiuką ir vieną tekstuką iš jos.

Skaityti toliau ‘Radikalioji šiaudistų kryptis’ »

Rodyk draugams

Sudalyvauk šiaudinio namo statybose nemokamai!


Socialiniame tinkle Facebook yra įkurta “Molio, plaušmolio ir šiaudinių namų” grupė šiuo metu vienijanti per 1600 žmonių iš Lietuvos, kurie domisi tokio tipo pastatais. Grupės administratorius surinko duomenis apie šiuo metu statomus namus, kurių statyboje gali sudalyvauti kiekvienas norintis, nes tai NIEKO NEKAINUOJA! Statomų namų šeimininkams reikia talkos, o talkininkai gali nemokamai įgyti praktikos. Galime padėti vieni kitiems. Čia perspausdinu laišką su duomenimis kur kas ir ką statosi.

Skaityti toliau ‘Sudalyvauk šiaudinio namo statybose nemokamai!’ »

Rodyk draugams