BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Pakartotas knygos “Šiaudiniai namai” leidimas


Šiaudiniai namai - tai pustrečio šimto puslapių apimties, gausiai iliustruota knyga apie ekologiškus statybos sprendimus, mažai energijos naudojančius namus, saulės architektūrą, apie aplinkai palankią statybą iš presuotų šiaudų ir pasaulio bei Lietuvos šiaudinių namų statybos patirtį.

Kaip įsigyti

Knygą galima paskaityti bibliotekose (100 vnt. perduota bibliotekoms) arba nusipirkti internete www.patogupirkti.lt. Vilniuje knygą įsigyti galima ATEIK centre, Kaune per šį tinklaraštį (Kaune knygos kaina - 40 litų).

Skaityti toliau ‘Pakartotas knygos “Šiaudiniai namai” leidimas’ »

Rodyk draugams

Įteisintas pirmas bekarkasis šiaudų pastatas Lietuvoje


Šiaudų namai turintys karkasą įteisinami labai paprastai. Dokumentuose rašoma, kad tai yra karkasinis namas su užpildu - šiaudais. Na, o visai neseniai legalizuotas ir pirmasis šaudinis pastatas be karkaso. Tai - 34 kvadratinių metrų ūkinis pastatas, konkrečiai - garažas. Pastatas kvadratinis, vienos sienos ilgis 6 metrai. Verta paminėti, kad iš mažųjų šiaudų ryšulių bekarkasio namo sieną tik tokio ilgio ir tegalima statyti. Danijoje teko matyti ir 8 metrų ilgio bekarkases gyvenamojo pastato sienas, kurios buvo pastatytos iš didžiųjų šiaudų ryšulių (jų plotis ne 50 cm, kaip įprasta pas mus, o 80 cm).

Skaityti toliau ‘Įteisintas pirmas bekarkasis šiaudų pastatas Lietuvoje’ »

Rodyk draugams

Šiaudiniai namai parodoje RESTA 2010


2010 m. balandžio mėn. 14 -17 dienomis Vilniuje, Lietuvos parodų centre “Litexpo”, Laisvės pr. 5, vyks septynioliktoji statybų ir remonto paroda RESTA. Visos parodos metu bus galima aplankyti firmos “Ecococon” pagamintą stendą ir pabendrauti su Šiaudinių namų statytojų asociacijos nariais.

Balandžio 17 d. ypatinga. 13.00-15.00 val. parodos lankytojų laukia nemokamas seminaras apie šiaudų namus.

ŠIAUDINIŲ NAMŲ STATYBOS TECHNOLOGIJOS

Organizatorius: Šiaudinių namų statytojų asociacija, pranešėjai - asociacijos nariai

- Šiaudiniai namai - ekologinės statybos sprendimas. Arch. Dalius Jurevičius
- Bekarkasė statyba. Jonas Kačerauskas
- Karkasinė statyba. Domantas Surkys

Seminaras vyks Konferencijų salėje 5.1

Tiek Domantas Surkys, tiek Jonas Kačerauskas žada dalyvauti visas dienas parodoje. Tai puiki proga užduoti klausimus jiems ir kitiems šiaudinių namų statybos profesionalams bei pačiupinėti jau pagamintus “Ecococon” šiaudinius skydus.

Už informaciją dėkojame www.siaudunamai.lt ir www.ateik.info.

Rodyk draugams