BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Nauja statybos iš šiaudų technologija jau Lietuvoje


Šiaudinių namų statytojai visame pasaulyje pastebėjo, jog panaudojus šiuolaikinę techniką šiaudų statybos procesą galima patobulinti. Tai padarius šiaudų namus bus galima pastatyti sparčiau, efektyviau ir netgi ekologiškiau. Lietuviai nuo pasaulinių tendencijų neatsilieka ir jau dirba prie naujų technologijų.Visa paslaptis skyduose

Štai pirmojoje iliustracijoje matote skydą (bloką). Jis sudarytas iš tų pačių šiaudų ryšulių ir medinio karkaso. Karkasas labai pasitarnauja racionalizuojant visą statybos procesą.

Štai jums reikia statyti namą Kaune ar Vilniuje. Vežti šiaudus į statybvietę neapsimoka, nes statant išsimeta apie 30 procentų šiaudų. Tas susidariusias atliekas jūs turėsite vėl išvežti iš miesto. Kaune jau buvo statomas šiaudinis priestatas. Kaimynai labai įtariai žiūrėjo į statybininkus kai šie privežė į miesto kiemą krūvas kaimiškų šiaudų ryšulių. Statybos metu susidarė šūsnys palaidų šiaudų, kuriuos vėjas gali lengvai išnešioti po visas gatves.

Skydinė statybos technologija padeda išvengti šių ir kitų nepatogumų.

Skydai gaminami stacionarioje gamykloje po stogu, todėl juos gaminti galima ištisus metus nepriklausomai nuo oro sąlygų. Skydus galite gaminti kai lyja, kai šalta ir kai jokių darbų negalite atlikti lauke, statybvietėje.

Kaip gaminami skydai

Iš pradžių padaromas medinis karkasas.

Vėliau jis užpildomas šiaudų ryšuliais. Jei gaminamas ištisos sienos fragmentas, tai užpildomas visas karkasas, jei reikia palikti angas durims ar langams, tai atitinkamos vietos paliekamos neužpildytos.

Tada ateina tinkavimo eilė. Tinkuoti galima gamykloje. Tokiu atveju išvengiame lietaus pavojaus, nereikia vežti molio į statybvietę, galima greičiau išdžiovinti tinko sluoksnį, tačiau nutinkuotas skydas labai daug sveria, todėl jį galima pakelti ir transportuoti tik su galinga technika.

Antras variantas - tinkavimas statybvietėje. Gamykloje tik į karkasą sudedami šiaudai, o tinkuoti pradedama atvežus į statybvietę.

Taigi, vėliau nutinkuotas arba nenutinkuotas skydas išvežamas iš gamyklos…

…ir keliauja į jūsų statybvietę.

Kaip atrodo iš skydų pastatytas namas?

Skydai neįpareigoja statyti vienos formos namų. Žinoma iš šiaudų ryšulių nesustatytų į skydus galima išgauti daugiau ir įvairesnių formų, tačiau tuo jau gali užsiimti tik menininkai, o paprastų žmonių visos fantazijos gali būti patenkintos skydinėmis improvizacijomis. Štai skydinių namų pavyzdžiai.

Skydiniai šiaudiniai namai jau Lietuvoje.

Nuotraukas čia parodžiau iš ModCell gamyklos, kuri įsikūrusi Jungtinėje karalystėje. Tačiau norėjau papasakoti, kad tokia technologija jau atsirado ir Lietuvoje.

Skydai gaminami Kauno rajone, taigi patogu išvežioti po visą Lietuvą. Gaminami dideli skydai 2 x 3 metrų. Jie tinkuojami gamykloje ir yra sunkūs. Taip pat gaminami maži skydai 1,2 x 3. Jie netinkuojami, todėl yra lengvi. Juos gali pakelti, pernešti ir sustatyti į vietą keletas vyrų rankomis. Nereikia papildomos krovimo įrangos.

Iš skydų galima statyti ne tik sienas, bet ir grindis, stogą. Šiluminė varža skydo tokia pati kaip ir paprasto šiaudų ryšulių namo sienos - 8 m² K/W.

Vienas bandomasis skydinis namas jau baigiamas statyti Kauno rajone. Greitu metu bus surengta šio namo atidarymo šventė ir pristatymas visuomenei. Sekite naujienas ir sudalyvaukite. Po atidarymo pristatysiu ir “lietuviškas” šios technologijos nuotraukas.

Rodyk draugams