BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Apie šiaudų namus SODYBA.org

 

Petro Devižio šiaudinis namas

Svetainė http://sodyba.org/ publikavo tris straipsnius apie šiaudinius namus. Juos galite rasti čia:

Petro Devižio šiaudinis namas

Domanto Surkio šiaudinis pastatas

Jono Kačerausko šeimynos namas

Petras, Domantas ir Jonas - tai trys šiaudinių namų statytojai. Straipsniuose galime išgirsti tiesioginę jų nuomonę apie šiaudinius namus, nes tekstai parašyti interviu forma.

Rodyk draugams

Apie šiaudų namą stataupats.lt

StatauPats.lt publikavo straipsniuką apie Jono Kačerausko šiaudų namą. Jį galite rasti čia:
http://www.stataupats.lt/Sub/Display/12.html

Rodyk draugams

Apie šiaudų namus “Ūkininko patarėjas”

“Ūkininko patarėjas” sudalyvavo šiaudų namų statybos seminare vykusiame Kaune ir parašė didelį straipsnį. Jį galite rasti ČIA. Tačiau prieš skaitant straipsnį jūsų paprašys prisiregistruoti. Tam reikės turėti el.paštą ir užtrukti šiek tiek laiko. Pati registracija yra nemokama.

Rodyk draugams

Apie šiaudų namus technologijos.lt

Technologijos.lt išspausdino pranešimą apie seminarus vykusius Kaune, Vilniuje ir Eičiūnuose. Jį galite rasti ČIA. Jie taip pat žada išspausdinti ir dar vieną straipsnį apie šiaudų namus kitą savaitę.

Rodyk draugams

Modernūs šiaudiniai namai

Tiems, kas sako, kad šiaudų namą galima statyti tik kaimo vietovėje, kad tai nėra modernu ir prie miesto nedera kreivos sienos, tai štai pateikiu keletą modernios statybos iš šiaudų briketų pavyzdžių.

Esmė tame, kad šiaudų namais pirmiausia susidomėjo visokie ekologiškų pažiūrų žmonės. Jiems svarbiausia - ekologija. Todėl jie nestatydavo iš modernių medžiagų - plastikinių dailylenčių, daug stiklo, medienos, metalo. Jie stengdavosi padaryti namus iš kuo ekologiškesnių medžiagų - kalkių, molio, karvės mėšlo, žabų, skiedrų ir t.t. Būtent tokie žmonės statė pirmuosius namus, todėl jie ir nebuvo panašūs į moderniuosius namus.

Vėliau atėjo antra karta šiaudinių statybų. Žmonės suprato, kad tai ne tik ekologija, bet ir ekonomija. Ir šiaudus galima panaudoti vietoje stiklo vatos, akmens vatos užpildo, o fasadą palikti apkaltą gražiai moderniomis plokštėmis. Žinoma ekologijos jau šituose namuose mažiau, nes naudojamos standartinės medžiagos, kurias pardavinėja parduotuvėse, tačiau užtat jie modernūs, lygūs ir tinka miestiečiams, kuriems svarbu ne tiek ekologija, kiek ekonomija.

Taigi, dabar yra pasirinkimas abiems kategorijoms žmonių - ir ekologiškai nusiteikusiems, ir negalintiems gyventi be lygių sienų. Ir visa tai galima pastatyti iš šiaudų briketų.

Nebloga nuotraukų galerija yra austrų šiaudistų tinkapyje. Štai čia yra keletas Austrijoje pastatytų šiaudinių namų:
http://baubiologie.at/europe/austria/austria.html

O čia kitose Europos šalyse stovintys šiaudiniai namai:
http://baubiologie.at/europe/eugalerien.html

Rodyk draugams

Šiaudų namai “delfyje”

Delfis perspausdino “Lietuvos žinių” straipsnį apie šiaudų namus. Jį galite rasti čia.

Rodyk draugams