BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Rusiškai apie šiaudų namus

Kadangi atsirado žmonių klausiančių ar nėra informacijos apie šiaudų namus rusų kalba, tai čia sudėsiu ką man pavyks rasti. Šį kartą visi strapsniai susiję su Evgenijum Širokovu, nes kaip tik apie jį ieškojau informacijos. Kitą kartą įdėsiu kitokios informacijos.

Paprasti pažintiniai staipsniai:
http://zhurnal.lib.ru/e/ekoposelenie_l/domaizsolomui.shtml

Straipsniai su nuotraukom. Nufotografuota šiaudinė pirtis, kurioje man teko būti ir gyvenamasis namas šalia, kurį savininkai nusprendė apsikalti plastikinėm dailylentėm.
http://kedrovka.com.ua/content/evbuilding.htm

Žmonės užduoda įvairiausius klausimus apie statybą iš šiaudų briketų, o į juos atsakinėja Evgenijus Širokovas - žmogus statantis šiuos namus nuo 1996 metų ir apvažiavęs daug jau pastatytų namų įvairiose šalyse. Iš pradžių užduodama labai daug klausimų, o atsakymai prasideda tik antrame temos lape:
http://www.forum.ais.by/index.php?showtopic=1071

Dar vienas paprastas straipsniukas:
http://www.seu.ru/vesti/2001-04/18.htm

Ir dar vienas:
http://www.o-g-design.com.ua/772.htm

Rodyk draugams

Šiaudų namai Baltarusijoje

Šis namas Baltarusijoje buvo pastatytas 1996 metais. Dabar šioje šalyje yra virš 40 įvairaus tipo šiaudinių namų. Man su kompanija teko lankytis ir prie šio namo ir prie kitų. Teko matyti pirtį pastatytą iš šiaudų briketų, taip pat keturių aukštų šiaudinį namą, bei namą apkaltą plastikinėmis lentelėmis (to tikrai nevalia daryt su šiaudiniais namais ;) ). Savo patirtį aprašysiu vėliau.

Svečiavomės pas Evgenijų Širokovą (Yevgeny Shirokov). Jis yra Tarptautinės ekologų akademijos (Dabar Tarptautinio ekologų klubo) prezidentas. Jų tinklalapį žr. čia:
http://www.inforse.dk/europe/iae/mae/building.html

Rodyk draugams

Knyga apie šiaudų namus (rusų kalba)

Žmonės pradėjo manęs klausinėti ar yra knygų apie šiaudų namus rusų
kalba, todėl iš karto skubu pristatyti vieną labai neblogą knygą su
gausybe iliustracijų (viena jų viršuje).

Tai versta knyga. Originalas - S. O. MacDonald, Matts Myhrman. Build It With Bales: A Step-By-Step Guide to Straw-Bale Construction. Už vertimą esame dėkingi Evgenijui Širokovui (Yevgeny Shirokov) iš Baltarusijos.

Knygos elektroninį variantą galite parsisiųsti čia:
http://anastasija.lt/download/straw.zip

Rodyk draugams