BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Dar vienas šiaudinis namukas prie Šiaulių


Pradėjus planuoti šiaudinį namą Drąsučiuose (Prie Kuršėnų), manėm, jog būsim kaimo novatoriai. Tačiau net nustebom, kad nesam tokie pirmieji. Pasirodo, visai netoliese yra šeima, kuri susiruošė statybines medžiagas dar ankščiau nei mes ir šiaudinį namą pradės dėliot jau kitą vasarą. Turbūt pasistatys ankščiau nei mes, nes gyvena čia pat, o mums (bent jau kitą pavasarį) dar teks pagyvent Vilniuj, nes žmona turi mokslus baigt. Teks važinėtis. Taip pat nustebom, kad žinia apie šiaudinių namų privalumus jau seniai žinoma kaime. Niekas net nenustebo, kad žadam tokį statyt.

Praeitą savaitę pagaliau pasirūpinom šiaudais namo statybai. Supratau kaip gerai gyventi kaime: pervažiuoji per jį ir sužinai, kieno kur laukas ir šiaudų gauni nemokamai. Nors truputį buvom užsivėlinę, todėl tik dėkojam Dievui, kad dar atsirado ūkininkų, kurie nebuvo nusirinkę šiaudų. Teko rinkti iš kelių laukų: iš vieno - rugius, iš kito kvietrugius. per dvi dienas susivežėm 950 kitkų (truputį daugiau nei reikia, bet neprapuls). Gerai kad atsirado geravalių pagalbininkų, nes be jų būtų nei krust (ačiū jiems širdingai). Nors kitkos gana lengvos, visgi kai toks didelis jų kiekis tikrai gali pavargt. Dalį jų apdengėm plėvele ir sandėliuojam lauke, o kitą dalį sugrūdom į ūkinius pastatus. Tikimės, kad mųsų šiaudukai laimingi pergyvens žiemą.

Informacija paimta iš:
http://manonamas.blogas.lt

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (15)

 1. Ooo, kazkas musu bloga pastebejo :)
  Cia siauda jau praeita vasara surinkti buvo, sia vasara pamatai jau islieti ir rytoj jau pradedamas statyti karkasas.
  Tai norim siemet stoga uzdengti, ir susandeliuoti siaudus po stogu, nes su plevele vienas vargas. :)

  Darius.

 2. Viskas grazu,tik vienas klausimelis-o kaip su priesgaisrine ?…kiek isivaizduoju,tai siaudinis namukas labai bijo ugnies…

 3. Laba diena, blogai įsivaizduojate. Šiaudinis namas yra tinkuojamas, o nutinkavus yra visiškai nedegus. Priešgaisrinės saugos reikalavimus institucijose šie namai praeina.

 4. danguole:

  SVEIKI, NOREJAU PAKLAUST, SIAUDAI KITKOSE NETINKA KATIK NURINKTI IS LAUKU?

 5. benas:

  laba domiuosi siaudiniais namais ir ju statyba ,bet net neisivaizduoju kiek tai gali kainuot namuka psistatyti iki 150 kvadratu?gal kas galit painformuot kiek tas grozis kainuoja,aciu..

 6. Viskas grazu,tik vienas klausimelis-o kaip su priesgaisrine

 7. Briga:

  Sveiki,
  domiuosi siaudiniais namais / ju statyba.

  Turiu pirmiausia esmini klausima jau ismanantiems: siaudiniai namai statomi butinai su pamatais? Klausiu del to, kad mano sklype ne visur galima statyti namuka su pamatais.

  Ir antras klausimas del kainos: kiek apytiksliai reikia pinigeliu, kad isdygtu koks 40 - 50 m/kv namukas?

  Brigita

 8. Būtinai su pamatais. Galima vietoje pamatų statyti ant kitokios pakylos. Pavyzdžiui, Petras Devižis buvo pasistatęs ant metalinių bačkų, kaip plaustas gavosi. Tačiau šiaip ar taip, šiaudinė sieną būtina pakelti nuo žemės, kad nedrėgtų. Gerai būtų pakelti 40 centimetrų.

  Kainos neįmanoma pasakyti kol nepasakysite ko tiksliai norite. Keturiasdešimt kvadratų namelį galima ir už 20 tūkstančių pastatyti ir už 200 000. Žiūrint kokio norima.

 9. Briga:

  Dekui uz atsakyma :)

  Gal zinot kada ir kur bus sekantys statybu kursai?

 10. Briga:

  Turejau galvoj ’seminarus’ po atviru dangum :)

 11. Danguole, šiaudai pjaunami saulei šviečiant. Tada jie paguli porą valandų lauke ir pradžiūna. Tada sukitkuojami ir galima vežtis namo. Palikti nakčiai ant lauko galima. Vienai nakčiai. Tik reikia žiūrėti, kad neužlytų. Geriausia iš karto sukytkuotus iš karto ir susivežti.

 12. Teisinės paslaugos, su priešgaisrine jokių problemų. Statybos leidimai gaunami kaip įprastam karkasiniam namui. Nutinkuotas šiaudų namas yra nedegus kaip mūrinis.

 13. Dikas:

  Kazkur skaiciau,kad buvo atlikti tyrimai,siaudines,tinkuotos sienos tiek pat atsparios gaisrui kaip ir murines.
  Taip pat buvo atlikti tyrimai del dregmes,viskas ok :-)

 14. Jonas:

  Kur rasti specialistą tokio namo klausimais,ir kiek kaštuotų konsultacijos.Kont.:844868352;8679 10353,el.p.pauleonas@gmail.com
  Lauksiu atsiliepiant,pagarbiai Jonas

 15. Jonas:

  O gal kas pasakys kokios vieno kūlio(rišulio) išmieros?

Rašyti komentarą